Al-A'raf · 176/206
Vertaling Transliteratie — Soera Al-A'raf
وَلَوْ شِئْنَا لَرَفَعْنَاهُ بِهَا وَلَٰكِنَّهُ أَخْلَدَ إِلَى الْأَرْضِ وَاتَّبَعَ هَوَاهُ ۚ فَمَثَلُهُ كَمَثَلِ الْكَلْبِ إِن تَحْمِلْ عَلَيْهِ يَلْهَثْ أَوْ تَتْرُكْهُ يَلْهَث ۚ ذَّٰلِكَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِنَا ۚ فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ ۝١٧٦
Wa law shi`naa larafa`naahu bihaa wa laakin nahooo akhlada ilal ardi watta ba`a hawaah; famasaluhoo kamasalil kalb; in tahmil `alaihi yalhas aw tatruk hu yalhas; zaalika masalul qawmil lazeena kazzaboo bi Aayaatinaa; faqsusil qasasa la`allahum yatafakkaroon
📖 In het Nederlands
En als Wij het hadden gewild, dan zouden Wij hem daarmee (met Onze Verzen) hebben verheven, maar hij neigde naw de aarde en volgde zijn hegeerte. Zijn gelijkenis is als de gelijkenis van de hond; als je hem wegjaagt, dan hijgt bij, en als je hem met rust laat dan hijgt hij. Dat is de gelijkenis van het volk dat Onze Verzen loochent, vertel daarom de geschiedenissen. Hopelijk zullen zij nadenken.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "Akhleda" (أَخْلَدَ): zich vastklampen aan, zich hechten aan, tot rust komen in iets.
  • "Yalhath" (يَلْهَث): het uitsteken van de tong (hijgen), zoals bij een hond die voortdurend zijn tong uitsteekt, of hij nu achtervolgd wordt of met rust gelaten wordt.
  • "Tahmil" (تَحْمِلْ): iets opleggen, aandrijven, wegjagen of lastigvallen.

De Tafsir (uitleg) van de Edele Vers:

Als Wij het hadden gewild, hadden Wij hem door middel van deze tekenen en bewijzen die Wij hem hadden gegeven, naar de hoogste rangen van kennis en geloof kunnen verheffen. Maar hij koos ervoor om zich vast te klampen aan de wereldse genoegens en gaf de voorkeur aan de tijdelijke verlangens van deze wereld boven het eeuwige leven in het Hiernamaals. Hij volgde zijn eigen begeerten en liet zich leiden door zijn passies, in plaats van zich te onderwerpen aan de leiding van zijn Heer.

Zijn gelijkenis is als de gelijkenis van een hond: of je hem nu wegjaagt of hem met rust laat, in beide gevallen hijgt hij met zijn tong uit zijn bek. Zo is de toestand van degene die zich heeft losgemaakt van de tekenen van Allah: of je hem nu aanspoort tot het goede of hem met rust laat, hij blijft in zijn dwaling en ongeloof, zonder dat het hem iets uitmaakt. Hij is niet iemand die baat heeft bij vermaning, noch iemand die stopt met zijn slechte daden wanneer hij met rust gelaten wordt.

Dit is het beeld van de mensen die Onze tekenen en bewijzen loochenden. Zij zijn degenen die doof en blind zijn voor de waarheid, en die zich niet laten leiden door de vermaningen. Daarom, O Boodschapper, vertel hun de verhalen van de voorgaande volkeren en hun lot, zodat zij kunnen nadenken over wat er met degenen is gebeurd die de waarheid verwierpen. Misschien zullen zij dan nadenken en terugkeren naar de waarheid, en geloven in wat jij hen brengt.

Een uitnodiging tot nadenken:

O dienaar van Allah, deze vers leert ons een belangrijke les: kennis alleen is niet genoeg om gered te worden. Het gaat erom wat je met die kennis doet. Hoeveel mensen hebben kennis maar volgen hun begeerten? En hoeveel mensen hebben weinig kennis maar zijn oprecht in hun gehoorzaamheid aan Allah? Wees niet zoals degene die de tekenen van Allah ontving maar ze verwierp vanwege zijn liefde voor de wereld. Wees liever zoals degenen die de waarheid omarmen en zich erdoor laten leiden, zodat jij tot degenen behoort die verhoogd worden in deze wereld en in het Hiernamaals. Denk na over de verhalen uit de Koran, want daarin ligt een les voor degenen die nadenken. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons beschermen tegen het volgen van onze begeerten.



📜 Vers 174-178 — Soera Al-A'raf

174وَكَذَٰلِكَ نُفَصِّلُ الْآيَاتِ وَلَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ
En zo leggen Wij de Verzen uit. Hopelijk zullen zij terugkeren.
175وَاتْلُ عَلَيْهِمْ نَبَأَ الَّذِي آتَيْنَاهُ آيَاتِنَا فَانسَلَخَ مِنْهَا فَأَتْبَعَهُ الشَّيْطَانُ فَكَانَ مِنَ الْغَاوِينَ
En lees hen de geschiedenis voor van degene aan wie Wij Onze Verzen gaven. Vervolgens maakte hij zich daarvan los, waarop de Satan hem achtervolgde zodat bij één van de dwalenden werd.
176وَلَوْ شِئْنَا لَرَفَعْنَاهُ بِهَا وَلَٰكِنَّهُ أَخْلَدَ إِلَى الْأَرْضِ وَاتَّبَعَ هَوَاهُ ۚ فَمَثَلُهُ كَمَثَلِ الْكَلْبِ إِن تَحْمِلْ عَلَيْهِ يَلْهَثْ أَوْ تَتْرُكْهُ يَلْهَث ۚ ذَّٰلِكَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِنَا ۚ فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعَلَّهُمْ يَتَفَكَّرُونَ
En als Wij het hadden gewild, dan zouden Wij hem daarmee (met Onze Verzen) hebben verheven, maar hij neigde naw de aarde en volgde zijn hegeerte. Zijn gelijkenis is als de gelijkenis van de hond; als je hem wegjaagt, dan hijgt bij, en als je hem met rust laat dan hijgt hij. Dat is de gelijkenis van het volk dat Onze Verzen loochent, vertel daarom de geschiedenissen. Hopelijk zullen zij nadenken.
177سَاءَ مَثَلًا الْقَوْمُ الَّذِينَ كَذَّبُوا بِآيَاتِنَا وَأَنفُسَهُمْ كَانُوا يَظْلِمُونَ
Slecht is de gelijkenis van het volk dat Onze Verzen loochent en zij plachten zichzelf onrecht aan te doen.
178مَن يَهْدِ اللَّهُ فَهُوَ الْمُهْتَدِي ۖ وَمَن يُضْلِلْ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ
Wie door Allah geleid wordt; die volgt de ware Leiding, en wie Hij doet dwalen: zij zijn degenen die de verliezers zijn.
Al-A'rafKoran Register
206Vers
MekkaansRevelation
176Vers

Vertaling — Al-A'raf 176

Soera Al-A'raf Vers 176 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En als Wij het hadden gewild, dan zouden Wij hem…

Soera Vers 176/206 — Soera Al-A'raf الأعراف (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-A'raf Luisteren, Soera Al-A'raf Vertaling, Soera Al-A'raf mp3, Soera Al-A'raf pdf. Vers 174–178. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers