Vertaling — Tafsir
Woorden die uitleg nodig hebben:
- "Akhleda" (أَخْلَدَ): zich vastklampen aan, zich hechten aan, tot rust komen in iets.
- "Yalhath" (يَلْهَث): het uitsteken van de tong (hijgen), zoals bij een hond die voortdurend zijn tong uitsteekt, of hij nu achtervolgd wordt of met rust gelaten wordt.
- "Tahmil" (تَحْمِلْ): iets opleggen, aandrijven, wegjagen of lastigvallen.
De Tafsir (uitleg) van de Edele Vers:
Als Wij het hadden gewild, hadden Wij hem door middel van deze tekenen en bewijzen die Wij hem hadden gegeven, naar de hoogste rangen van kennis en geloof kunnen verheffen. Maar hij koos ervoor om zich vast te klampen aan de wereldse genoegens en gaf de voorkeur aan de tijdelijke verlangens van deze wereld boven het eeuwige leven in het Hiernamaals. Hij volgde zijn eigen begeerten en liet zich leiden door zijn passies, in plaats van zich te onderwerpen aan de leiding van zijn Heer.
Zijn gelijkenis is als de gelijkenis van een hond: of je hem nu wegjaagt of hem met rust laat, in beide gevallen hijgt hij met zijn tong uit zijn bek. Zo is de toestand van degene die zich heeft losgemaakt van de tekenen van Allah: of je hem nu aanspoort tot het goede of hem met rust laat, hij blijft in zijn dwaling en ongeloof, zonder dat het hem iets uitmaakt. Hij is niet iemand die baat heeft bij vermaning, noch iemand die stopt met zijn slechte daden wanneer hij met rust gelaten wordt.
Dit is het beeld van de mensen die Onze tekenen en bewijzen loochenden. Zij zijn degenen die doof en blind zijn voor de waarheid, en die zich niet laten leiden door de vermaningen. Daarom, O Boodschapper, vertel hun de verhalen van de voorgaande volkeren en hun lot, zodat zij kunnen nadenken over wat er met degenen is gebeurd die de waarheid verwierpen. Misschien zullen zij dan nadenken en terugkeren naar de waarheid, en geloven in wat jij hen brengt.
Een uitnodiging tot nadenken:
O dienaar van Allah, deze vers leert ons een belangrijke les: kennis alleen is niet genoeg om gered te worden. Het gaat erom wat je met die kennis doet. Hoeveel mensen hebben kennis maar volgen hun begeerten? En hoeveel mensen hebben weinig kennis maar zijn oprecht in hun gehoorzaamheid aan Allah? Wees niet zoals degene die de tekenen van Allah ontving maar ze verwierp vanwege zijn liefde voor de wereld. Wees liever zoals degenen die de waarheid omarmen en zich erdoor laten leiden, zodat jij tot degenen behoort die verhoogd worden in deze wereld en in het Hiernamaals. Denk na over de verhalen uit de Koran, want daarin ligt een les voor degenen die nadenken. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons beschermen tegen het volgen van onze begeerten.
📜 Vers 174-178 — Soera Al-A'raf
Vertaling — Al-A'raf 176
Soera Al-A'raf Vers 176 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En als Wij het hadden gewild, dan zouden Wij hem…Soera Vers 176/206 — Soera Al-A'raf الأعراف (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-A'raf Luisteren, Soera Al-A'raf Vertaling, Soera Al-A'raf mp3, Soera Al-A'raf pdf. Vers 174–178. In het Nederlands: Deutsch.
Heilige Koran
Monday, September 7, 2026
Don't forget us in your sincere prayers








