Al-Anfal · 23/75
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Anfal
وَلَوْ عَلِمَ اللَّهُ فِيهِمْ خَيْرًا لَّأَسْمَعَهُمْ ۖ وَلَوْ أَسْمَعَهُمْ لَتَوَلَّوا وَّهُم مُّعْرِضُونَ ۝٢٣
Wa law `alimal laahu feehim khairal la asma`ahum; wa law asma`ahum latawallaw wa hum mu`ridoon
📖 In het Nederlands
En Allah weet dat er niets goeds in hen was, dus liet Hij hen niet luisteren. En als Hij hen had doen luisteren, dan zouden zij zich afwenden, terwijl zij (de Waarheid) afwijzen.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • "Khayran" (خَيْرًا): goedheid, oprechtheid, of de bereidheid om de waarheid te aanvaarden.
  • "La-asma'ahum" (لَأَسْمَعَهُمْ): hen laten horen op een manier die begrip en acceptatie mogelijk maakt.
  • "Tawallaw" (لَتَوَلَّوْا): zich afkeren, de rug toekeren.
  • "Mu'ridoon" (مُعْرِضُونَ): afkerig, zich bewust afwendend van de waarheid.

Uitleg van de Edele Vers:

Allah de Verhevene maakt ons in dit vers duidelijk dat Hij de harten en innerlijke wezens van Zijn dienaren kent. Als Hij in deze ontkenners enig goed had gezien — zoals oprechtheid of een verlangen naar de waarheid — dan zou Hij hen zeker in staat hebben gesteld om de woorden van de Koran te horen op een manier die hun harten zou openen en hen tot begrip zou brengen. Maar omdat Allah wist dat er geen goed in hen was en dat zij de waarheid toch niet zouden aanvaarden, liet Hij hen in hun toestand.

Zelfs als Allah hen — bij wijze van veronderstelling — had laten horen op een manier die volledig begrip zou brengen, dan zouden zij zich nog steeds afkeren van het geloof, uit koppigheid en vijandschap, terwijl zij zich bewust afwendden van de waarheid. Hun afwijzing was niet het gevolg van onwetendheid, maar van hardnekkig verzet en trots.

Dit vers leert ons een belangrijke les: het succes van de mens hangt niet alleen af van het horen van de boodschap, maar vooral van een zuiver hart dat bereid is de waarheid te aanvaarden. Allah leidt wie Hij wil, en niemand kan iemand leiden die Allah heeft laten dwalen.

Een Boodschap van Hoop en Oprechtheid:

Geliefde broeders en zusters, dit vers herinnert ons aan de grote genade van Allah jegens degenen die oprecht zijn in hun zoektocht naar de waarheid. Wanneer een mens oprecht zijn hart opent voor Allah en verlangt naar leiding, dan zal Allah hem zeker de weg wijzen en zijn begrip verruimen. De Koran is een levend wonder dat harten doet opleven en zielen verlicht. Laten we daarom onze harten zuiveren van trots en koppigheid, en ons volledig overgeven aan Allah, zodat Hij ons leidt naar het rechte pad. Wie zijn hart opent voor de Koran, zal de zoetheid van het geloof proeven en de rust vinden die geen enkele wereldse zaak kan bieden. Moge Allah ons allen leiden en ons harten openen voor Zijn woorden.



📜 Vers 21-25 — Soera Al-Anfal

21وَلَا تَكُونُوا كَالَّذِينَ قَالُوا سَمِعْنَا وَهُمْ لَا يَسْمَعُونَ
En weest niet als degenen die zeiden: "Wij hebben gehoord," terwijl zij niet hebben geluisterd.
22۞ إِنَّ شَرَّ الدَّوَابِّ عِندَ اللَّهِ الصُّمُّ الْبُكْمُ الَّذِينَ لَا يَعْقِلُونَ
Voorwaar, de slechtste schepselen bij Allah zijn de doven en de stommen (van hart): degenen die niet begrijpen.
23وَلَوْ عَلِمَ اللَّهُ فِيهِمْ خَيْرًا لَّأَسْمَعَهُمْ ۖ وَلَوْ أَسْمَعَهُمْ لَتَوَلَّوا وَّهُم مُّعْرِضُونَ
En Allah weet dat er niets goeds in hen was, dus liet Hij hen niet luisteren. En als Hij hen had doen luisteren, dan zouden zij zich afwenden, terwijl zij (de Waarheid) afwijzen.
24يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ
O julliel die geloven, geeft gehoor aan Allah en aan de Boodschapper wanneer hij jullie oproept tot wat jullie leven geeft en weet dat Allah een afscheiding maakt tussen een mens en zijn hart. En voorwaar, tot Hem zullen jullie worden verzameld."
25وَاتَّقُوا فِتْنَةً لَّا تُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنكُمْ خَاصَّةً ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ الْعِقَابِ
En vreest een beproeving die niet uitsluitend degenen die onrecht plegen onder jullie zal treffen. En weet dat Allah hard is in de bestraffing.
Al-AnfalKoran Register
75Vers
MedinensischRevelation
23Vers

Vertaling — Al-Anfal 23

Soera Al-Anfal Vers 23 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En Allah weet dat er niets goeds in hen was,…

Soera Vers 23/75 — Soera Al-Anfal الأنفال (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Anfal Luisteren, Soera Al-Anfal Vertaling, Soera Al-Anfal mp3, Soera Al-Anfal pdf. Vers 21–25. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers