Al-Inshiqaq · 22/25
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Inshiqaq
بَلِ الَّذِينَ كَفَرُوا يُكَذِّبُونَ ۝٢٢
Balil lazeena kafaroo yukazziboon
📖 In het Nederlands
Degenen die niet geloven loochenen zelfs.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • كَفَرُوا: degenen die het geloof in Allah en Zijn Boodschapper hebben verworpen, ondanks dat de waarheid hen duidelijk is geworden.
  • يُكَذِّبُونَ: zij loochenen en ontkennen de waarheid die hen is gebracht, namelijk de Koran en de opstanding.

Uitleg van de vers:

Deze vers maakt duidelijk dat degenen die niet geloven, niet uit onwetendheid handelen, maar uit koppigheid en weerstand tegen de waarheid. Zij blijven de Koran en de boodschap van de Profeet (vrede zij met hem) ontkennen, zelfs nadat de bewijzen en tekenen van Allah hen duidelijk zijn geworden. Het is niet zo dat zij de waarheid niet kennen, maar zij weigeren deze te aanvaarden vanwege hun hoogmoed en hun vasthouden aan het ongeloof. Allah weet wat zij in hun harten verbergen van koppigheid, terwijl zij innerlijk weten dat de Koran de waarheid is. Voor hen is er een pijnlijke bestraffing voorbereid in het Hiernamaals.

Een boodschap van geloof en hoop:

Deze vers leert ons dat het ontkennen van de waarheid een keuze is die voortkomt uit het hart, en dat degenen die hun ogen sluiten voor de tekenen van Allah, zichzelf alleen maar schaden. Maar voor degenen die geloven, hun daden zuiveren en zich overgeven aan Allah, is er een beloning die nooit ophoudt en nooit vermindert. Laten wij daarom behoren tot degenen die de waarheid omarmen, die nederig hun hoofd buigen in aanbidding voor hun Heer, en die leven in overgave aan Zijn wil. Want de overwinning en het succes liggen in het geloof, en de ware rust ligt in het vertrouwen op Allah. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons doen behoren tot degenen die geloven en goede daden verrichten.



📜 Vers 20-24 — Soera Al-Inshiqaq

20فَمَا لَهُمْ لَا يُؤْمِنُونَ
Wat is er met hen, dat zij niet geloven?
21وَإِذَا قُرِئَ عَلَيْهِمُ الْقُرْآنُ لَا يَسْجُدُونَ ۩
En wanneer de Koran aan hen wordt voorgedragen knielen zij niet neer.
22بَلِ الَّذِينَ كَفَرُوا يُكَذِّبُونَ
Degenen die niet geloven loochenen zelfs.
23وَاللَّهُ أَعْلَمُ بِمَا يُوعُونَ
Maar Allah weet het beste wat zij verbergen.
24فَبَشِّرْهُم بِعَذَابٍ أَلِيمٍ
Verkondig hun dan een pijnlijke bestraffing.
Al-InshiqaqKoran Register
25Vers
MekkaansRevelation
22Vers

Vertaling — Al-Inshiqaq 22

Soera Al-Inshiqaq Vers 22 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Degenen die niet geloven loochenen zelfs.

Soera Vers 22/25 — Soera Al-Inshiqaq الإنشقاق (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Inshiqaq Luisteren, Soera Al-Inshiqaq Vertaling, Soera Al-Inshiqaq mp3, Soera Al-Inshiqaq pdf. Vers 20–24. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers