Al-Isra · 86/111
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Isra
وَلَئِن شِئْنَا لَنَذْهَبَنَّ بِالَّذِي أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ ثُمَّ لَا تَجِدُ لَكَ بِهِ عَلَيْنَا وَكِيلًا ۝٨٦
Wa la`in shi`naa lanaz habanna billazeee awhainaaa ilaika summa laa tajidu laka bihee `alainaa wakeelaa
📖 In het Nederlands
En indien Wij het gewild hadden, dan zouden Wij zeker dat kunnen laten verdwijnen wat Wij aan jou geopenbaard hebben, en dan zou jij niemand kunnen vinden die er bi Ons een beschermer tegen is.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "Landaah'habanna" (لَنَذْهَبَنَّ): Wij zullen het zeker wegnemen of laten verdwijnen.
  • "Wakielan" (وَكِيلًا): Een beschermer, voorspraak of iemand die de zaak namens jou kan regelen en het terug kan brengen.

De Tafsir (uitleg) van de Edele Vers:

O Mohammed, vrede zij met jou! Weet dat dit een ernstige en krachtige waarschuwing is van jouw Heer aan jou en aan de gehele mensheid. Allah, de Verhevene, zegt: "En als Wij het zouden willen, zouden Wij zeker wegnemen wat Wij aan jou hebben geopenbaard" – dat wil zeggen: de Koran, dit grote wonder en deze eeuwige openbaring. Als Allah het zou willen, zou Hij de Koran volledig uit jouw hart en borst laten verdwijnen, en uit de harten van de gelovigen, en uit de boeken en de bladzijden, zodat er geen spoor van overblijft op aarde. En niemand – noch jij, noch enig ander schepsel – zou in staat zijn om dit te voorkomen of het terug te brengen. Er zou voor jou geen enkele beschermer of helper zijn die bij Ons voor jou kan bemiddelen om de openbaring terug te krijgen.

Deze vers leert ons een diepe les over de macht van Allah en de afhankelijkheid van de mens van Hem. Het herinnert ons eraan dat de Koran een geschenk en een gunst van Allah is, die Hij aan ons heeft gegeven uit Zijn wijsheid en barmhartigheid. Als Hij het zou willen wegnemen, zou niemand het kunnen behouden. Daarom moeten wij dit grote geschenk waarderen, er dankbaar voor zijn, en ons er stevig aan vasthouden door het te lezen, te begrijpen en ernaar te handelen.

O gelovige! Besef de waarde van deze Koran die in jouw handen ligt. Het is de openbaring van de Heer van de werelden, die Hij heeft beschermd en bewaard tot de Dag des Oordeels als een bewijs voor de mensheid en als een bron van leiding, licht en genezing voor de harten. Dank Allah dat Hij de Koran voor jou heeft bewaard, en vraag Hem om jou te helpen om het te begrijpen, te onthouden en ernaar te leven. En wees niet zoals degenen die de gunsten van Allah verwaarlozen, want Allah is in staat om alles te doen, en Hij is Degene Die geeft en neemt, en Hij is over alle dingen machtig.

Deze vers versterkt ook het geloof van de gelovige in de bescherming van Allah voor Zijn Boek. Want Allah heeft beloofd de Koran te beschermen, zoals Hij zegt: "Voorwaar, Wij hebben de Herinnering (de Koran) neergezonden en voorwaar, Wij zullen er zeker de Bewaarder van zijn." (Al-Hidjr: 9). Dus ondanks dat Allah de macht heeft om het weg te nemen, heeft Hij uit Zijn wijsheid en barmhartigheid besloten het te beschermen tot het Uur aanbreekt. Dit is een grote gunst die ons verplicht om dankbaar te zijn en de Koran hoog in ons hart en leven te plaatsen.



📜 Vers 84-88 — Soera Al-Isra

84قُلْ كُلٌّ يَعْمَلُ عَلَىٰ شَاكِلَتِهِ فَرَبُّكُمْ أَعْلَمُ بِمَنْ هُوَ أَهْدَىٰ سَبِيلًا
Zeg: "Een ieder handelt naar zijn geaardheid en jullie Heer weet beter wie er beter op de Weg geleid is."
85وَيَسْأَلُونَكَ عَنِ الرُّوحِ ۖ قُلِ الرُّوحُ مِنْ أَمْرِ رَبِّي وَمَا أُوتِيتُم مِّنَ الْعِلْمِ إِلَّا قَلِيلًا
En zij vragen jou over de ziel, zeg: "De ziel behoort tot de zaken van mijn Heer. En de kennis erover wordt jullie niet gegeven, behalve een weinig."
86وَلَئِن شِئْنَا لَنَذْهَبَنَّ بِالَّذِي أَوْحَيْنَا إِلَيْكَ ثُمَّ لَا تَجِدُ لَكَ بِهِ عَلَيْنَا وَكِيلًا
En indien Wij het gewild hadden, dan zouden Wij zeker dat kunnen laten verdwijnen wat Wij aan jou geopenbaard hebben, en dan zou jij niemand kunnen vinden die er bi Ons een beschermer tegen is.
87إِلَّا رَحْمَةً مِّن رَّبِّكَ ۚ إِنَّ فَضْلَهُ كَانَ عَلَيْكَ كَبِيرًا
Behalve als Barmhartigheid van jouw Heer, voorwaar: Zijn gunst voor jou is groot. Zeg (O Moehammad): "Als de mensen en de Djinn's zich zouden verzamelen om het gelijke van deze Koran te maken; dan kunnen zij niet het daaraan gelijke komen, zelfs al zouden zij elkur hulp zijn."
88قُل لَّئِنِ اجْتَمَعَتِ الْإِنسُ وَالْجِنُّ عَلَىٰ أَن يَأْتُوا بِمِثْلِ هَٰذَا الْقُرْآنِ لَا يَأْتُونَ بِمِثْلِهِ وَلَوْ كَانَ بَعْضُهُمْ لِبَعْضٍ ظَهِيرًا
Zeg (O Moehammad): "Als de mensen en de Djinn's zich zouden verzamelen om het gelijke van deze Koran te maken; dan kunnen zij niet het daaraan gelijke komen, zelfs al zouden zij elkur hulp zijn."
Al-IsraKoran Register
111Vers
MekkaansRevelation
86Vers

Vertaling — Al-Isra 86

Soera Al-Isra Vers 86 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En indien Wij het gewild hadden, dan zouden Wij zeker…

Soera Vers 86/111 — Soera Al-Isra الإسراء (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Isra Luisteren, Soera Al-Isra Vertaling, Soera Al-Isra mp3, Soera Al-Isra pdf. Vers 84–88. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers