Al-Qasas · 64/88
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Qasas
وَقِيلَ ادْعُوا شُرَكَاءَكُمْ فَدَعَوْهُمْ فَلَمْ يَسْتَجِيبُوا لَهُمْ وَرَأَوُا الْعَذَابَ ۚ لَوْ أَنَّهُمْ كَانُوا يَهْتَدُونَ ۝٦٤
Wa qeelad `oo shurakaaa`akum fada`awhum falam yastajeeboo lahum wa ra awul `azaab; law annahum kaanoo yahtadoon
📖 In het Nederlands
En er wordt gezegd: "Roept jullie deelgenoten aan!" Zij zullen hen aanroepen, maar zij zullen geen gehoor aan hen geven en zij zullen de bestraffing zien. Hadden zij man Leiding gevolgd!

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • Shurakaa'ukum (شركاءكم): de valse goden en afgoden die jullie naast Allah aanbaden.
  • Falam yastajieboe lahoem (فلم يستجيبوا لهم): zij gaven geen antwoord en konden geen enkele hulp bieden.
  • Raawoe al-'adhaab (ورأوا العذاب): zij zagen de bestraffing met eigen ogen, wat hun spijt en wanhoop vergrootte.

Uitleg van de vers:

Op de Dag des Oordeels zal er tegen de afgodendienaren gezegd worden, als een vorm van verwijt en vernedering: "Roep jullie zogenaamde deelgenoten aan die jullie in de wereld naast Allah aanbaden, zodat zij jullie kunnen redden van deze bestraffing." Zij zullen hen dan aanroepen, maar deze valse goden zullen hen niet kunnen antwoorden en geen enkele hulp kunnen bieden. Op dat moment zullen zij de bestraffing met eigen ogen zien en beseffen hoe groot hun verlies is. Zij zullen dan vurig wensen dat zij in de wereld het rechte pad hadden gevolgd en de leiding van Allah hadden aanvaard, want dan zouden zij deze vreselijke bestraffing niet hebben hoeven ondergaan.

Deze vers toont ons de realiteit van de afgoderij en de leegheid ervan. De valse goden die in de wereld werden aanbeden, kunnen op de Dag des Oordeels niets voor hun aanbidders betekenen. Dit is een krachtige les voor ons: alleen Allah verdient het om aanbeden te worden, en alleen Zijn leiding is de ware redding. Laten wij daarom ons leven richten op het volgen van de leiding van Allah en Zijn Boodschapper, zodat wij op die Grote Dag niet tot degenen behoren die spijt zullen hebben. De Qur'an nodigt ons uit tot geloof en goede daden, en belooft ons daarvoor het Paradijs en de tevredenheid van Allah. Laten wij deze kans in dit leven grijpen, want het hiernamaals is eeuwig en de keuze die wij nu maken, bepaalt onze eeuwige bestemming.



📜 Vers 62-66 — Soera Al-Qasas

62وَيَوْمَ يُنَادِيهِمْ فَيَقُولُ أَيْنَ شُرَكَائِيَ الَّذِينَ كُنتُمْ تَزْعُمُونَ
En op de Dag dat Hij hen zal roepen, zal Hij zeggen: "Waar zijn Mijn deelgenoten, degenen die jullie veronderstelden (te bestaan)?"
63قَالَ الَّذِينَ حَقَّ عَلَيْهِمُ الْقَوْلُ رَبَّنَا هَٰؤُلَاءِ الَّذِينَ أَغْوَيْنَا أَغْوَيْنَاهُمْ كَمَا غَوَيْنَا ۖ تَبَرَّأْنَا إِلَيْكَ ۖ مَا كَانُوا إِيَّانَا يَعْبُدُونَ
Degenen voor wie het Woord bewaarheid wordt, zullen zeggen: "Onze Heer, zij zijn degenen die wij deden dwalen. Wij hebben hen doen dwalen zoals wij zelf dwaalden. Wij verontschuldigen ons bij U. Zij aanbaden ons niet."
64وَقِيلَ ادْعُوا شُرَكَاءَكُمْ فَدَعَوْهُمْ فَلَمْ يَسْتَجِيبُوا لَهُمْ وَرَأَوُا الْعَذَابَ ۚ لَوْ أَنَّهُمْ كَانُوا يَهْتَدُونَ
En er wordt gezegd: "Roept jullie deelgenoten aan!" Zij zullen hen aanroepen, maar zij zullen geen gehoor aan hen geven en zij zullen de bestraffing zien. Hadden zij man Leiding gevolgd!
65وَيَوْمَ يُنَادِيهِمْ فَيَقُولُ مَاذَا أَجَبْتُمُ الْمُرْسَلِينَ
En op die Dag zal Hij hen roepen, terwijl Hij zegt: "Wat is het dat jullie de Boodschappers hebben geantwoord?"
66فَعَمِيَتْ عَلَيْهِمُ الْأَنبَاءُ يَوْمَئِذٍ فَهُمْ لَا يَتَسَاءَلُونَ
Maar op die Dag zullen voor hen de argumenten duister blijven en zij zullen het niet aan elkaar (kunnen) vragen.
Al-QasasKoran Register
88Vers
MekkaansRevelation
64Vers

Vertaling — Al-Qasas 64

Soera Al-Qasas Vers 64 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En er wordt gezegd: "Roept jullie deelgenoten aan!" Zij zullen…

Soera Vers 64/88 — Soera Al-Qasas القصص (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Qasas Luisteren, Soera Al-Qasas Vertaling, Soera Al-Qasas mp3, Soera Al-Qasas pdf. Vers 62–66. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers