Al-Qamar · 46/55
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Qamar
بَلِ السَّاعَةُ مَوْعِدُهُمْ وَالسَّاعَةُ أَدْهَىٰ وَأَمَرُّ ۝٤٦
Balis Saa`atu maw`iduhum was Saa`atu adhaa wa amarr
📖 In het Nederlands
Nee, het Uur is hun belofte, en het Uur is het verschrikkelijkst en het bitterst.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • الساعة (As-Sa'ah): De Dag des Oordeels, de dag waarop alle schepselen zullen worden opgewekt en geoordeeld.
  • موعدهم (Maw'iduhum): De afgesproken tijd die voor hen is vastgesteld voor hun straf en vergelding.
  • أدهى (Adha): Nog verschrikkelijker, nog groter in omvang en ernst; een ramp die alle andere rampen overtreft.
  • أمر (Amarr): Nog bitterder en pijnlijker; een kwelling die veel zwaarder is om te dragen.

Uitleg van de vers:

Deze nobele vers komt als een krachtige correctie en een duidelijke waarschuwing voor de ongelovigen die de boodschap van de profeet (vrede zij met hem) loochenden. Allah zegt: "Nee, het Uur is hun afgesproken tijd" – waarmee Hij bedoelt dat de straf die zij in deze wereld hebben ondervonden, zoals de nederlaag op de dag van Badr, niet de definitieve en volledige vergelding is. De ware en volledige vergelding wacht hen op de Dag des Oordeels, die voor hen is vastgesteld als het moment waarop zij hun volledige straf zullen ontvangen.

Vervolgens benadrukt Allah de ernst van die dag door te zeggen: "En het Uur is nog verschrikkelijker en bitterder." Dit betekent dat de kwelling van die Dag veel groter en pijnlijker is dan alles wat zij in dit wereldse leven hebben meegemaakt – of het nu gevangenschap, dood of vernedering was. Wat hen op de Dag des Oordeels te wachten staat, overtreft dat alles in omvang, intensiteit en bitterheid.

Deze vers draagt een diepe les voor elke gelovige: de wereldse beproevingen en straffen zijn tijdelijk en beperkt, maar de straf van het Hiernamaals is eeuwig en ondraaglijk. Daarom is het essentieel dat de mens zich haast naar berouw en terugkeer naar Allah voordat de Grote Dag aanbreekt.


Een uitnodiging tot geloof en bezinning:

O geliefde lezer, deze vers opent onze ogen voor de realiteit van het leven en het Hiernamaals. Het herinnert ons eraan dat deze wereld niet het einde is, maar slechts een korte doorgang. De Dag des Oordeels is onvermijdelijk en zal zeker komen. Wie in deze wereld leeft met geloof en goede daden, zal op die Dag veilig zijn en een heerlijke beloning ontvangen. Maar wie zich afkeert van de waarheid en de tekenen van Allah loochent, wacht een verschrikkelijke en bittere straf.

Laat ons daarom deze kans in dit leven grijpen om terug te keren naar Allah, onze daden te verbeteren en ons voor te bereiden op die Grote Dag. Want Allah is Barmhartig en vergeeft wie oprecht berouw toont. De deur van berouw staat open tot het laatste moment. Haast je dus naar de vergeving van jouw Heer, vóórdat de tijd daar is dat berouw niet meer zal worden geaccepteerd. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons beschermen tegen de verschrikkingen van die Dag.



📜 Vers 44-48 — Soera Al-Qamar

44أَمْ يَقُولُونَ نَحْنُ جَمِيعٌ مُّنتَصِرٌ
Of zeggen zij: "Wij vormen één (groep) die zal overwinnen (van Moehammad)."
45سَيُهْزَمُ الْجَمْعُ وَيُوَلُّونَ الدُّبُرَ
De groep zal verslagen worden en zij zullen vluchten.
46بَلِ السَّاعَةُ مَوْعِدُهُمْ وَالسَّاعَةُ أَدْهَىٰ وَأَمَرُّ
Nee, het Uur is hun belofte, en het Uur is het verschrikkelijkst en het bitterst.
47إِنَّ الْمُجْرِمِينَ فِي ضَلَالٍ وَسُعُرٍ
Voorwaar, de misdadigers verkeren in dwaling en in de Hel.
48يَوْمَ يُسْحَبُونَ فِي النَّارِ عَلَىٰ وُجُوهِهِمْ ذُوقُوا مَسَّ سَقَرَ
Op de Dag dat zij naar de Hel gesleept worden op hun gezichten, zal gezegd worden: "Proeft de aanraking van de Hel (Saqar)."
Al-QamarKoran Register
55Vers
MekkaansRevelation
46Vers

Vertaling — Al-Qamar 46

Soera Al-Qamar Vers 46 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Nee, het Uur is hun belofte, en het Uur is…

Soera Vers 46/55 — Soera Al-Qamar القمر (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Qamar Luisteren, Soera Al-Qamar Vertaling, Soera Al-Qamar mp3, Soera Al-Qamar pdf. Vers 44–48. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers