Al-Qalam · 45/52
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Qalam
وَأُمْلِي لَهُمْ ۚ إِنَّ كَيْدِي مَتِينٌ ۝٤٥
Wa umlee lahum; inna kaidee mateen
📖 In het Nederlands
En ik zal kun uitstel geven. Voorwaar, Mijn plan is sterk.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • وَأُمْلِي لَهُمْ: Ik geef hen uitstel en verleng hun levens, zodat ze doorgaan met hun zonden.
  • كَيْدِي: Mijn plan en mijn straf voor de ongelovigen.
  • مَتِين: Sterk, stevig en onoverwinnelijk.

Uitleg van de ayat:

O Boodschapper van Allah, laat Mij alleen met degenen die deze Koran loochenen, want Ik zal hen zeker vergelden en bestraffen. Ik geef hen uitstel en verleng hun levens, en Ik schenk hen rijkdommen en kinderen, maar dit is slechts een valstrik. Ze denken dat dit goed voor hen is, maar in werkelijkheid leidt het hen naar hun ondergang. Ik laat hen met rust en geef hen de tijd, zodat ze steeds meer in zonde en ongeloof verzinken. Mijn plan voor de ongelovigen is sterk en ondoordringbaar; ze kunnen Mij niet ontsnappen, noch zullen ze aan Mijn straf ontkomen.

Een boodschap voor de lezer:

Deze ayat leert ons een diepe les over geduld en vertrouwen op Allah. Soms zien we dat degenen die het pad van de waarheid verlaten, toch rijkdom en succes hebben. Maar dit is geen teken van goedkeuring, eerder een vorm van uitstel. Allah geeft hen de tijd, zodat hun bewijs tegen henzelf compleet wordt. Voor de gelovige is dit een geruststelling: de overwinning van de waarheid is nabij, en het plan van Allah is altijd sterker dan het plan van de ongelovigen. Laat ons daarom vasthouden aan ons geloof, geduldig zijn en niet jaloers kijken naar de tijdelijke genoegens van de wereld. Het einde behoort aan de rechtvaardigen, en de straf van Allah is zeker voor degenen die Zijn tekenen verwerpen.



📜 Vers 43-47 — Soera Al-Qalam

43خَاشِعَةً أَبْصَارُهُمْ تَرْهَقُهُمْ ذِلَّةٌ ۖ وَقَدْ كَانُوا يُدْعَوْنَ إِلَى السُّجُودِ وَهُمْ سَالِمُونَ
Hun ogen zullen angstig teneergeslagen zijn, vernedering zal hen bedekken. En waarlijk, zij werden opgeroepen om zich neer te knielen, terwijl zij (nog) gezond waren.
44فَذَرْنِي وَمَن يُكَذِّبُ بِهَٰذَا الْحَدِيثِ ۖ سَنَسْتَدْرِجُهُم مِّنْ حَيْثُ لَا يَعْلَمُونَ
Laat daarom degene die deze Boodschap loochent aan Mij over. Wij zullen hen langzaam maar zeker vernietigen, op een manier dat zij het niet merken.
45وَأُمْلِي لَهُمْ ۚ إِنَّ كَيْدِي مَتِينٌ
En ik zal kun uitstel geven. Voorwaar, Mijn plan is sterk.
46أَمْ تَسْأَلُهُمْ أَجْرًا فَهُم مِّن مَّغْرَمٍ مُّثْقَلُونَ
Of vraag jij van hen een beloning, zodat zij met een schuld worden belast?
47أَمْ عِندَهُمُ الْغَيْبُ فَهُمْ يَكْتُبُونَ
Of is bij hen (kennis) van het onwaarneembare, zodat zij het kunnen opschrijven?
Al-QalamKoran Register
52Vers
MekkaansRevelation
45Vers

Vertaling — Al-Qalam 45

Soera Al-Qalam Vers 45 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En ik zal kun uitstel geven. Voorwaar, Mijn plan is…

Soera Vers 45/52 — Soera Al-Qalam القلم (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Qalam Luisteren, Soera Al-Qalam Vertaling, Soera Al-Qalam mp3, Soera Al-Qalam pdf. Vers 43–47. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers