Vertaling — Tafsir
Woorden die uitleg nodig hebben:
- يُقْسِمُ: zweert, een eed aflegt.
- الْمُجْرِمُونَ: de misdadigers, degenen die zich aan zonden en ongeloof schuldig maakten, met name de afgodendienaars.
- مَا لَبِثُوا: hoe lang zij verbleven (in de graven of in het wereldse leven).
- غَيْرَ سَاعَةٍ: niet meer dan een kort moment.
- يُؤْفَكُونَ: zij werden afgeleid/omgedraaid van de waarheid naar leugens.
Uitleg van de vers:
Op de Dag waarop het Uur aanbreekt en alle schepselen uit hun graven worden opgewekt voor de afrekening, zullen de misdadigers – degenen die in hun wereldse leven ongeloof en zonden pleegden – zweren dat zij niet langer dan een kort moment in hun graven of in het wereldse leven zijn gebleven. Zij doen deze eed uit verbazing en ontkenning van de werkelijkheid, omdat zij de verschrikkingen van het Hiernamaals zien en de tijd in het wereldse leven hun uiterst kort voorkomt. Maar zij liegen in deze eed, precies zoals zij in het wereldse leven logen en de waarheid ontkenden die de boodschappers brachten. Zoals zij in het wereldse leven van de waarheid naar leugens werden afgeleid en van het rechte pad werden afgebracht, zo worden zij op die Dag ook afgeleid van het spreken van de waarheid en worden zij vernederd door hun valse eden.
Deze vers toont ons de toestand van de misdadigers op de Dag des Oordeels: zij worden geconfronteerd met de realiteit die zij in het wereldse leven ontkenden, en hun leugens worden onthuld. Het is een waarschuwing voor ons allen om niet tot degenen te behoren die de waarheid verdraaien en zichzelf bedriegen, maar om ons haastig te bekeren tot Allah en Zijn boodschapper te volgen voordat de Dag komt waarop geen spijt meer zal baten.
Een vermaning en aansporing:
O dienaar van Allah, besef dat het wereldse leven, hoe lang het ook duurt, in vergelijking met het Hiernamaals slechts een kort moment is. De misdadigers zullen op de Dag des Oordeels spijt hebben van hun daden, maar hun spijt zal hen niet baten. Laten wij daarom van dit moment profiteren door goede daden te verrichten, ons te haasten naar gehoorzaamheid aan Allah en Zijn boodschapper, en ons verre te houden van zonden en ongeloof. Want wie in dit leven de waarheid volgt, zal op de Dag des Oordeels in het licht van de waarheid wandelen, terwijl wie zich van de waarheid afkeert, op die Dag in duisternis en verwarring zal verkeren. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons beschermen tegen het lot van de misdadigers.
📜 Vers 53-57 — Soera Ar-Rum
Vertaling — Ar-Rum 55
Soera Ar-Rum Vers 55 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En op de Dag waarop het Uur valt, zweren de…Soera Vers 55/60 — Soera Ar-Rum الروم (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Ar-Rum Luisteren, Soera Ar-Rum Vertaling, Soera Ar-Rum mp3, Soera Ar-Rum pdf. Vers 53–57. In het Nederlands: Deutsch.
Heilige Koran
Tuesday, September 8, 2026
Don't forget us in your sincere prayers








