Az-Zumar · 62/75
Vertaling Transliteratie — Soera Az-Zumar
اللَّهُ خَالِقُ كُلِّ شَيْءٍ ۖ وَهُوَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ وَكِيلٌ ۝٦٢
Allaahu khaaliqu kulli shai`inw wa Huwa `alaa kulli shai`inw Wakeel
📖 In het Nederlands
Allah is de Schepper van alle dingen. Hij is over alle dingen Toezichthouder.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Uitleg van enkele woorden:

  • Khaliq: De Schepper, Degene die alles uit het niets heeft doen ontstaan.
  • Wakil: De Beheerder, de Bewaker, Degene die over alle zaken waakt en deze regelt.

Tafsir (uitleg) van de Ayah:

Allah - de Verhevene - is de Schepper van alle dingen, zonder uitzondering. Er is geen andere schepper naast Hem. Alles wat bestaat - de hemelen, de aarde, de mens, de dieren, de planten, de engelen, de djinn - alles is door Hem geschapen. Hij is de Eigenaar van alles en Hij beschikt over alles naar Zijn wil.

Bovendien is Hij over alle zaken een Wakil, dat wil zeggen: Hij is de Bewaker en Beheerder van alles. Niets ontsnapt aan Zijn kennis en Zijn zorg. Hij bestuurt de gehele schepping, regelt alle aangelegenheden van Zijn schepselen en voorziet in hun levensonderhoud. Hij is Degene Die de zaken van Zijn dienaren op Zich neemt en deze leidt naar wat het beste voor hen is, zowel in dit leven als in het Hiernamaals.

Deze ayah leert ons een belangrijke les over het geloof in de eenheid van Allah (Tawheed). Wanneer een mens beseft dat Allah de Schepper is van alles en dat Hij over alles waakt, dan zal zijn hart zich alleen op Hem richten. Hij zal zich niet hechten aan schepselen, want zij zijn slechts geschapen wezens die zelf afhankelijk zijn van Allah. Hij zal zijn vertrouwen alleen in Allah stellen, want Hij is de Wakil die alle zaken regelt.

Dit is een oproep aan ons allen: keer je met je hele hart tot Allah, vertrouw op Hem in alle omstandigheden, en weet dat niets buiten Zijn wil en Zijn zorg gebeurt. Wie zich aan Allah toevertrouwt, die heeft zich toevertrouwd aan de machtigste en meest zorgzame Beheerder. En wie dit geloof in zijn hart verankert, zal rust en vrede vinden, ongeacht de omstandigheden waarin hij verkeert. Dit is de ware weg naar geluk en succes, zowel in dit leven als in het Hiernamaals.



📜 Vers 60-64 — Soera Az-Zumar

60وَيَوْمَ الْقِيَامَةِ تَرَى الَّذِينَ كَذَبُوا عَلَى اللَّهِ وُجُوهُهُم مُّسْوَدَّةٌ ۚ أَلَيْسَ فِي جَهَنَّمَ مَثْوًى لِّلْمُتَكَبِّرِينَ
En op de Dag der Opstanding zal jij degenen zien die over Allah hebben gelogen, hun gezichten zullen zwart zijn. Is de Hel geen verblijfplaats voor de hoogmoedigen?
61وَيُنَجِّي اللَّهُ الَّذِينَ اتَّقَوْا بِمَفَازَتِهِمْ لَا يَمَسُّهُمُ السُّوءُ وَلَا هُمْ يَحْزَنُونَ
En Allah zal degenen die (Hem) vreesden redden vanwege hun overwinning, het slechte zal hen niet treffen, en zij zullen niet bedroefd zijn.
62اللَّهُ خَالِقُ كُلِّ شَيْءٍ ۖ وَهُوَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ وَكِيلٌ
Allah is de Schepper van alle dingen. Hij is over alle dingen Toezichthouder.
63لَّهُ مَقَالِيدُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۗ وَالَّذِينَ كَفَرُوا بِآيَاتِ اللَّهِ أُولَٰئِكَ هُمُ الْخَاسِرُونَ
Aan Hem behoren de sleutels van de hemelen en de aarde. En degenen die de Verzen van Allah verwerpen: zij zijn degenen die verliezers zijn.
64قُلْ أَفَغَيْرَ اللَّهِ تَأْمُرُونِّي أَعْبُدُ أَيُّهَا الْجَاهِلُونَ
Zeg (O Moehammad): "Bevelen jullie mij om anderen dan Allah te aanbidden, O jullie enwetenden?"
Az-ZumarKoran Register
75Vers
MekkaansRevelation
62Vers

Vertaling — Az-Zumar 62

Soera Az-Zumar Vers 62 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Allah is de Schepper van alle dingen. Hij is over…

Soera Vers 62/75 — Soera Az-Zumar الزمر (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Az-Zumar Luisteren, Soera Az-Zumar Vertaling, Soera Az-Zumar mp3, Soera Az-Zumar pdf. Vers 60–64. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers