Al-Baqarah · 32/286
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Baqarah
قَالُوا سُبْحَانَكَ لَا عِلْمَ لَنَا إِلَّا مَا عَلَّمْتَنَا ۖ إِنَّكَ أَنتَ الْعَلِيمُ الْحَكِيمُ ۝٣٢
Qaaloo subhaanaka laa `ilma lanaaa illaa maa `allamtanaaa innaka antal`aleemul hakeem
📖 In het Nederlands
Zij zeiden: "Heilig bent U, wij hebben geen kennis, behalve wat U ons onderwezen hebt: voorwaar, U bent de Alwetende, de Alwijze."

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • Soebhaanaka (سُبْحَانَكَ): Ik verklaar U vrij van elke tekortkoming en onvolmaaktheid.
  • Al-‘Aliem (الْعَلِيمُ): De Alwetende, Wiens kennis alles omvat, zonder enige beperking.
  • Al-Hakiem (الْحَكِيمُ): De Wijze, Die alles op de juiste plaats en tijd plaatst, in Zijn schepping en Zijn wetgeving.

Tafsir (Uitleg):

Toen Allah de engelen vroeg naar de namen van de dingen die Hij Adam had geleerd, erkenden zij nederig hun beperking en zeiden zij: "Wij prijzen U en verheerlijken U, onze Heer, en wij verklaren U vrij van elke tekortkoming. Het past ons niet om U tegen te spreken of vragen te stellen over Uw besluit, want U doet wat U wilt en oordeelt zoals U wilt. Wij hebben geen enkele kennis behalve wat U ons hebt onderwezen en geschonken. Wij kunnen niets weten uit onszelf, want alle kennis komt alleen van U. Voorwaar, U bent de Alwetende, Wiens kennis alles omvat, niets is voor U verborgen, noch in de hemelen noch op de aarde. En U bent de Wijze, Die alles op de juiste plaats plaatst, in Uw schepping en Uw wetgeving, en Uw daden zijn allemaal wijs en volmaakt."

Deze uitspraak van de engelen is een les in nederigheid en erkenning van de menselijke beperking tegenover de oneindige kennis en wijsheid van Allah. Het toont ook de deugd van Adam, die door Allah was begunstigd met kennis die de engelen niet bezaten.

Boodschap voor de lezer:

Deze nobele uitspraak van de engelen leert ons een belangrijke les: dat ware kennis alleen van Allah komt, en dat de mens nederig moet zijn in het erkennen van zijn beperkingen. Wanneer wij geconfronteerd worden met vragen die onze kennis te boven gaan, moeten wij zeggen zoals de engelen zeiden: "Geprezen bent U, wij hebben geen kennis behalve wat U ons hebt onderwezen." Dit is een uitnodiging om ons te wenden tot Allah, de Bron van alle kennis, en om nederigheid te tonen in ons leren en handelen. Het herinnert ons eraan dat Allah de Alwetende is die alles weet, en de Wijze die alles op de juiste plaats plaatst — dus vertrouw op Hem in alle zaken, want Hij weet wat jij niet weet.



📜 Vers 30-34 — Soera Al-Baqarah

30وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلَائِكَةِ إِنِّي جَاعِلٌ فِي الْأَرْضِ خَلِيفَةً ۖ قَالُوا أَتَجْعَلُ فِيهَا مَن يُفْسِدُ فِيهَا وَيَسْفِكُ الدِّمَاءَ وَنَحْنُ نُسَبِّحُ بِحَمْدِكَ وَنُقَدِّسُ لَكَ ۖ قَالَ إِنِّي أَعْلَمُ مَا لَا تَعْلَمُونَ
En toen jouw Heer tot de Engelen zei: "Voorwaar, Ik zal op aarde een gevolmachtigde aanstellen," zeiden zij: "Gaat U daarop iemand aanstellen," zeiden zij: "Gaat U daarop iemand aanstellen die verderf zal zaaien en bloed zal vergieten, terwijl wij U roemen met de lofprijzing die U toekomt en wij U heiligen?" Hij zei: "Voorwaar, Ik weet wat jullie niet weten".
31وَعَلَّمَ آدَمَ الْأَسْمَاءَ كُلَّهَا ثُمَّ عَرَضَهُمْ عَلَى الْمَلَائِكَةِ فَقَالَ أَنبِئُونِي بِأَسْمَاءِ هَٰؤُلَاءِ إِن كُنتُمْ صَادِقِينَ
En Hij onderwees Adam de namen van alle dingen en vervolgens toonde Hij deze aan de Engelen en zei: "Noem Mij de namen van deze (dingen), als jullie waarachtig zijn."
32قَالُوا سُبْحَانَكَ لَا عِلْمَ لَنَا إِلَّا مَا عَلَّمْتَنَا ۖ إِنَّكَ أَنتَ الْعَلِيمُ الْحَكِيمُ
Zij zeiden: "Heilig bent U, wij hebben geen kennis, behalve wat U ons onderwezen hebt: voorwaar, U bent de Alwetende, de Alwijze."
33قَالَ يَا آدَمُ أَنبِئْهُم بِأَسْمَائِهِمْ ۖ فَلَمَّا أَنبَأَهُم بِأَسْمَائِهِمْ قَالَ أَلَمْ أَقُل لَّكُمْ إِنِّي أَعْلَمُ غَيْبَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَأَعْلَمُ مَا تُبْدُونَ وَمَا كُنتُمْ تَكْتُمُونَ
Hij zei: "O Adam, noem hun de namen ervan." En toen hij hun de namen ervan had genoemd, zei Hij: "Zei Ik jullie niet, dat Ik het onwaarneembare van de hemelen en de aarde ken, en weet wat jullie openlijk doen en wat jullie plachten te verbergen?"
34وَإِذْ قُلْنَا لِلْمَلَائِكَةِ اسْجُدُوا لِآدَمَ فَسَجَدُوا إِلَّا إِبْلِيسَ أَبَىٰ وَاسْتَكْبَرَ وَكَانَ مِنَ الْكَافِرِينَ
En toen Wij tot de Engelen zeiden: "Buigt jullie voor Adam," toen bogen zij, bhalve Iblis (de Satan). Hij weigerde en was hooghartig en hij werd één van de ongelogigen.
Al-BaqarahKoran Register
286Vers
MedinensischRevelation
32Vers

Vertaling — Al-Baqarah 32

Soera Al-Baqarah Vers 32 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Zij zeiden: "Heilig bent U, wij hebben geen kennis, behalve…

Soera Vers 32/286 — Soera Al-Baqarah البقرة (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Baqarah Luisteren, Soera Al-Baqarah Vertaling, Soera Al-Baqarah mp3, Soera Al-Baqarah pdf. Vers 30–34. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers