Vertaling — Tafsir
Uitleg van moeilijke woorden:
- An-nash'ah al-ûlâ: de eerste schepping, het ontstaan van de mens in de baarmoeder en zijn vorming uit een druppel zaad.
- Falawlâ: waarom niet? Een aansporing om na te denken.
- Tadhakkarûn: jullie laten vermanen, overdenken en er lessen uit trekken.
Tafsir (uitleg) van de vers:
Allah herinnert de mensheid aan een onmiskenbare waarheid die zij met eigen ogen hebben gezien en in zichzelf dragen: jullie weten toch zeker hoe jullie voor de eerste keer zijn geschapen? Jullie waren niets, en toch heeft Allah jullie uit een nietige druppel gevormd, stap voor stap, in de duisternis van de baarmoeder. Jullie hebben deze eerste schepping zelf meegemaakt en kennen het verloop ervan. Waarom laten jullie je dan niet vermanen en trekken jullie geen les uit dit wonder? Wie in staat was om jullie de eerste keer te scheppen, is zeker in staat om jullie opnieuw tot leven te wekken na de dood. De eerste schepping is het grootste bewijs voor de mogelijkheid van de herschepping. Degene die jullie uit het niets heeft voortgebracht, kan jullie na de dood zeker weer doen herrijzen voor de afrekening.
Dawah (uitnodiging tot het goede):
O dienaar van Allah! Kijk naar jezelf, naar je eigen ontstaan, en je zult de grootsheid van je Schepper zien. Jouw bestaan is geen toeval, maar een doelbewuste schepping door de Almachtige. Als je eerlijk nadenkt over hoe je gevormd bent uit een zwakke druppel, dan zal je hart zich vullen met ontzag voor Allah en zul je beseffen dat de terugkeer naar Hem onvermijdelijk is. Laat deze wetenschap je leiden naar geloof en goede daden, want dezelfde kracht die jou het leven gaf, zal jou ook doen herrijzen. Wees niet onder degenen die het wonder van hun eigen bestaan negeren, maar behoor tot degenen die nadenken en zich laten leiden. De Weg naar het Paradijs begint met het erkennen van de macht van Allah over leven en dood. Denk na, verman jezelf, en keer terug naar je Heer voordat de dag komt waarop niemand meer iets kan rechtzetten.
📜 Vers 60-64 — Soera Al-Waqi'ah
Vertaling — Al-Waqi'ah 62
Soera Al-Waqi'ah Vers 62 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : En voorzeker, jullie hebben kennis over de eerste schepping, hadden…Soera Vers 62/96 — Soera Al-Waqi'ah الواقعة (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Waqi'ah Luisteren, Soera Al-Waqi'ah Vertaling, Soera Al-Waqi'ah mp3, Soera Al-Waqi'ah pdf. Vers 60–64. In het Nederlands: Deutsch.
Heilige Koran
Monday, September 7, 2026
Don't forget us in your sincere prayers








