Al-Baqarah · 91/286
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Baqarah
وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ آمِنُوا بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ قَالُوا نُؤْمِنُ بِمَا أُنزِلَ عَلَيْنَا وَيَكْفُرُونَ بِمَا وَرَاءَهُ وَهُوَ الْحَقُّ مُصَدِّقًا لِّمَا مَعَهُمْ ۗ قُلْ فَلِمَ تَقْتُلُونَ أَنبِيَاءَ اللَّهِ مِن قَبْلُ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ ۝٩١
Wa izaa qeela lahum aaminoo bimaaa anzalal laahu qaaloo nu`minu bimaaa unzila `alainaa wa yakfuroona bimaa waraaa`ahoo wa huwal haqqu musaddiqal limaa ma`ahum; qul falima taqtuloona Ambiyaaa`al laahi min qablu in kuntum mu`mineen
📖 In het Nederlands
en als er tot hen gezegd wordt: "Gelooft in wat Allah heeft neergezonden," zeggen zij: "Wij geloven in wat aan ons is neergezonden." En zij geloven niet in wat erna is (neergezonden), terwijl het de waarheid is, bevestigend wat zich bij hen bevindt. Zeg (O moehammad): "Waarom hebben jullie dan vroeger de profeten van Allah gedood, als jullie gelovigen zijn?"

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "آمِنُوا": Geloof met oprechtheid en volledige overgave.
  • "بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ": Datgene wat Allah heeft neergezonden, namelijk de Koran.
  • "بِمَا أُنزِلَ عَلَيْنَا": De Thora die aan hen was geopenbaard.
  • "وَرَاءَهُ": Wat daarna komt of anders is dan dat.
  • "مُصَدِّقًا لِّمَا مَعَهُمْ": Bevestigend wat zij bij zich hebben van de Thora.
  • "تَقْتُلُونَ أَنبِيَاءَ اللَّهِ": Het doden van de profeten van Allah, wat hun voorouders deden.

Uitleg van de vers:

Wanneer sommige moslims tegen de Joden zeggen: "Geloof in wat Allah heeft neergezonden aan Mohammed (vrede zij met hem), namelijk de Koran", dan antwoorden zij hoogmoedig: "Wij geloven alleen in wat aan ons is neergezonden, namelijk de Thora." En zij verwerpen alles wat daarna is gekomen, terwijl de Koran de waarheid is die de Thora bevestigt en ermee overeenkomt in de kern van de boodschap: de eenheid van Allah en het volgen van Zijn boodschappers. Als zij werkelijk in de Thora geloofden, zouden zij in de Koran geloven, want de Thora kondigde de komst van de laatste profeet aan en beval hen hem te volgen.

Allah zegt tegen Zijn profeet Mohammed (vrede zij met hem): "Zeg tegen hen als weerlegging van hun bewering: Als jullie werkelijk geloven in wat aan jullie is neergezonden, waarom hebben jullie dan de profeten van Allah gedood die vóór Mohammed kwamen? Zij kwamen met de waarheid en riepen op tot het goede, maar jullie beschuldigden hen van leugens en doodden hen. Dit bewijst dat jullie geloof niet oprecht is, maar slechts een lege bewering zonder echte overtuiging."

Deze vers onthult de tegenstrijdigheid in de houding van degenen die beweren te geloven maar de waarheid verwerpen wanneer die niet overeenkomt met hun eigen verlangens. Het is een oproep aan iedereen om de waarheid te aanvaarden waar die ook vandaan komt, en om niet selectief te geloven in wat past bij persoonlijke belangen.


Een uitnodiging tot nadenken en oprechtheid:

O gelovige, deze vers leert ons een belangrijke les: oprecht geloof betekent dat wij de waarheid aanvaarden, ongeacht de bron, en dat wij niet alleen geloven in wat onze tradities of gewoonten bevestigen. De Koran is het laatste en meest omvattende Boek, en het bevestigt de eerdere boeken. Wie werkelijk naar de waarheid zoekt, zal de Koran omarmen met een open hart, want het is de vervulling van de belofte die aan de eerdere profeten is gedaan.

Laat ons daarom onze harten zuiveren van trots en koppigheid, en ons overgeven aan Allah met oprechte overgave. Want het geloof is geen erfstuk dat wij van onze voorouders erven zonder nadenken, maar een bewuste keuze die wij elke dag vernieuwen door de waarheid te volgen en afstand te nemen van leugens. Moge Allah ons leiden naar het rechte pad en ons standvastig maken in het geloof.



📜 Vers 89-93 — Soera Al-Baqarah

89وَلَمَّا جَاءَهُمْ كِتَابٌ مِّنْ عِندِ اللَّهِ مُصَدِّقٌ لِّمَا مَعَهُمْ وَكَانُوا مِن قَبْلُ يَسْتَفْتِحُونَ عَلَى الَّذِينَ كَفَرُوا فَلَمَّا جَاءَهُم مَّا عَرَفُوا كَفَرُوا بِهِ ۚ فَلَعْنَةُ اللَّهِ عَلَى الْكَافِرِينَ
En wanneer er een boek tot ben komt van Allah, bevestigend wat zich bij hen bevindt, terwijl zij daarvoor om hulp hadden gevraagd tegen degenen die niet geloven: toen dan tot hen kwam wat zij al wisten, geloofiden zij er niet in. De vloek van Allah vloek rust daarom op de ongelovigen.
90بِئْسَمَا اشْتَرَوْا بِهِ أَنفُسَهُمْ أَن يَكْفُرُوا بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ بَغْيًا أَن يُنَزِّلَ اللَّهُ مِن فَضْلِهِ عَلَىٰ مَن يَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ ۖ فَبَاءُوا بِغَضَبٍ عَلَىٰ غَضَبٍ ۚ وَلِلْكَافِرِينَ عَذَابٌ مُّهِينٌ
Slecht is het, waarvoor zij hun zielen verkocht hebben; dat zij niet geloven in wat Allah heeft neergezonden; uit afgunst, dat Allah zijn gunst neerzendt tot wie hij wil van zijn dienaren. Zo wender zij zich van toorn tot toorn. En voor de ongelovigen is er een vernederende bestraffing.
91وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ آمِنُوا بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ قَالُوا نُؤْمِنُ بِمَا أُنزِلَ عَلَيْنَا وَيَكْفُرُونَ بِمَا وَرَاءَهُ وَهُوَ الْحَقُّ مُصَدِّقًا لِّمَا مَعَهُمْ ۗ قُلْ فَلِمَ تَقْتُلُونَ أَنبِيَاءَ اللَّهِ مِن قَبْلُ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ
en als er tot hen gezegd wordt: "Gelooft in wat Allah heeft neergezonden," zeggen zij: "Wij geloven in wat aan ons is neergezonden." En zij geloven niet in wat erna is (neergezonden), terwijl het de waarheid is, bevestigend wat zich bij hen bevindt. Zeg (O moehammad): "Waarom hebben jullie dan vroeger de profeten van Allah gedood, als jullie gelovigen zijn?"
92۞ وَلَقَدْ جَاءَكُم مُّوسَىٰ بِالْبَيِّنَاتِ ثُمَّ اتَّخَذْتُمُ الْعِجْلَ مِن بَعْدِهِ وَأَنتُمْ ظَالِمُونَ
en voorzeker, Móesa is tot jullie gekomen met de duidelijk bewijzen, warrop jullie het half (ter aanbidding) namen nadat hij was weggeegaan. en jullie waren onrechtplegers.
93وَإِذْ أَخَذْنَا مِيثَاقَكُمْ وَرَفَعْنَا فَوْقَكُمُ الطُّورَ خُذُوا مَا آتَيْنَاكُم بِقُوَّةٍ وَاسْمَعُوا ۖ قَالُوا سَمِعْنَا وَعَصَيْنَا وَأُشْرِبُوا فِي قُلُوبِهِمُ الْعِجْلَ بِكُفْرِهِمْ ۚ قُلْ بِئْسَمَا يَأْمُرُكُم بِهِ إِيمَانُكُمْ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ
En (gedenkt) toen Wij jullie verbond aanvaardden den Wij de (berg) Thôer boven jullie verhieven, (zeggend:) "Houdt jullie stevig vast aan wat Wij jullie gegeven hebben en luistert". Zij zeiden: "Wij hebben geluisterd, maar wij gehoorzamen niet." En hun harten waren doordrenkt met (liefde voor) het kalf vanwege hun ongeloof. Zeg (O Moehammad): "Slecht is het wartoe jullie (vervalste) geloof jullie oproept, als jullie gelovigen zijn (in de Taurât geloven)."
Al-BaqarahKoran Register
286Vers
MedinensischRevelation
91Vers

Vertaling — Al-Baqarah 91

Soera Al-Baqarah Vers 91 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : en als er tot hen gezegd wordt: "Gelooft in wat…

Soera Vers 91/286 — Soera Al-Baqarah البقرة (Medinensisch). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Baqarah Luisteren, Soera Al-Baqarah Vertaling, Soera Al-Baqarah mp3, Soera Al-Baqarah pdf. Vers 89–93. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers