Adh-Dhariyat · 17/60
Vertaling Transliteratie — Soera Adh-Dhariyat
كَانُوا قَلِيلًا مِّنَ اللَّيْلِ مَا يَهْجَعُونَ ۝١٧
kaanoo qaleelam minal laili maa yahja`oon
📖 In het Nederlands
Zij plachten gedurende de nacht weinig te slapen.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woordverklaringen:

  • يَهْجَعُونَ: betekent "slapen" (in het bijzonder de slaap van de nacht). Het woord duidt op de diepe, rustgevende slaap.

Tafsir (Uitleg):

Deze eervolle dienaren van Allah waren mensen die gewoonlijk slechts een klein deel van de nacht sliepen. Het grootste gedeelte van de nacht brachten zij door in gebed, aanbidding en het gedenken van hun Heer. Zij stonden op voor het gebed, verrichtten hun gebeden met nederigheid en toewijding, en in de laatste uren van de nacht, vlak voor de dageraad, smeekten zij Allah om vergeving voor hun zonden. Hun nachten waren niet gevuld met rusteloosheid of wereldse genoegens, maar met oprechte aanbidding en verbondenheid met hun Schepper.

Boodschap voor de lezer:

Deze beschrijving van de rechtvaardigen nodigt ons uit om na te denken over onze eigen nachten. Hoe brengen wij onze uren door? De nacht is een kostbaar geschenk van Allah, waarin de ziel tot rust kan komen en de band met de Schepper kan worden versterkt. Het nachtgebed is een daad van liefde en toewijding die de gelovige dichter bij Allah brengt en het hart reinigt. Laat ons streven naar een leven waarin wij, net als deze vrome dienaren, een deel van de nacht wijden aan aanbidding en smeekbeden, en zo de zegeningen van zowel deze wereld als het Hiernamaals verwerven. Allah houdt van degenen die in de stilte van de nacht tot Hem bidden en hun zonden belijden, want Hij is de Meest Vergevingsgezinde, de Meest Barmhartige.



📜 Vers 15-19 — Soera Adh-Dhariyat

15إِنَّ الْمُتَّقِينَ فِي جَنَّاتٍ وَعُيُونٍ
Voorwaar, de Moettaqôen verblijven in Tuinen en bij bronnen (in het Paradijs).
16آخِذِينَ مَا آتَاهُمْ رَبُّهُمْ ۚ إِنَّهُمْ كَانُوا قَبْلَ ذَٰلِكَ مُحْسِنِينَ
Zij nemen wat hun Heer hun geeft. Voorwaar, zij behoorden voorheen tot de weldoeners.
17كَانُوا قَلِيلًا مِّنَ اللَّيْلِ مَا يَهْجَعُونَ
Zij plachten gedurende de nacht weinig te slapen.
18وَبِالْأَسْحَارِ هُمْ يَسْتَغْفِرُونَ
En in de laatste uren van de nacht smeekten zij om vergeving.
19وَفِي أَمْوَالِهِمْ حَقٌّ لِّلسَّائِلِ وَالْمَحْرُومِ
En van hun bezittingen was een rechtmatig deel voor de bedelaar en voor degene die zich weerhield van bedelen.
Adh-DhariyatKoran Register
60Vers
MekkaansRevelation
17Vers

Vertaling — Adh-Dhariyat 17

Soera Adh-Dhariyat Vers 17 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Zij plachten gedurende de nacht weinig te slapen.

Soera Vers 17/60 — Soera Adh-Dhariyat الذاريات (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Adh-Dhariyat Luisteren, Soera Adh-Dhariyat Vertaling, Soera Adh-Dhariyat mp3, Soera Adh-Dhariyat pdf. Vers 15–19. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Tuesday, September 8, 2026

Don't forget us in your sincere prayers