Al-Hijr · 91/99
Vertaling Transliteratie — Soera Al-Hijr
الَّذِينَ جَعَلُوا الْقُرْآنَ عِضِينَ ۝٩١
Allazeena ja`alul Quraana`ideen
📖 In het Nederlands
Degenen die de Koran hebben opgedeeld.

🎧 Luisteren
📜

Vertaling — Tafsir

Woorden die uitleg nodig hebben:

  • "عِضِينَ" (iḍīn): Dit betekent letterlijk "in stukken gesneden" of "in delen verdeeld". Het verwijst naar mensen die iets in stukken scheuren of het in verschillende delen opsplitsen. In deze context betekent het dat zij de Koran in delen verdeelden en elk deel een andere valse benaming gaven.

Uitleg van de vers:

Allah de Verhevene beschrijft hier degenen die de Koran in stukken hebben verdeeld en het hebben opgesplitst in verschillende categorieën. Zij zeiden: "Dit is magie (sihr)", anderen zeiden: "Dit is waarzeggerij (kahanah)", en weer anderen zeiden: "Dit is poëzie (shi'r)". Zij deden dit niet uit onwetendheid, maar zij vervormden de waarheid opzettelijk om de mensen van het rechte pad af te leiden. Zij probeerden de Koran te kleineren en twijfel te zaaien over de goddelijke oorsprong ervan, terwijl zij in hun diepste innerlijk wisten dat het de Waarheid was.

De Koran is echter één geheel, geopenbaard door Allah, de Alwijze. Het is niet iets dat men in stukken kan verdelen om er vervolgens verschillende valse etiketten op te plakken. Dit gedrag toont hun koppigheid en onrechtvaardigheid, want zij keerden zich af van de duidelijke tekenen die in de Koran worden genoemd.


Een boodschap voor de lezer:

Beste lezer, deze vers leert ons hoe belangrijk het is om de Koran te eren en te respecteren als één geheel. Het is het Woord van Allah, neergedaald als leiding voor de mensheid. Laten wij niet zoals deze mensen zijn die de Koran in stukken verdelen en er valse beschuldigingen aan toeschrijven. In plaats daarvan moeten wij de Koran lezen, begrijpen en ernaar handelen. Het is een licht dat ons uit de duisternis leidt naar het rechte pad. Wie de Koran omarmt met een oprecht hart, zal de zoetheid van het geloof proeven en de rust vinden die geen enkele andere bron kan bieden. Moge Allah ons leiden en ons helpen om de Koran op de juiste manier te begrijpen en te volgen.



📜 Vers 89-93 — Soera Al-Hijr

89وَقُلْ إِنِّي أَنَا النَّذِيرُ الْمُبِينُ
En zeg (O Moehammad): "Voorwaar, ik ben de duidelijke waarschuwer."
90كَمَا أَنزَلْنَا عَلَى الْمُقْتَسِمِينَ
Zoals Wij (de bestraffing) hebben neergezonden naar de verdelers.
91الَّذِينَ جَعَلُوا الْقُرْآنَ عِضِينَ
Degenen die de Koran hebben opgedeeld.
92فَوَرَبِّكَ لَنَسْأَلَنَّهُمْ أَجْمَعِينَ
Bij jouw Heer, Wij zullen hen zeker allen ondervragen.
93عَمَّا كَانُوا يَعْمَلُونَ
Over wat zij plachten te doen.
Al-HijrKoran Register
99Vers
MekkaansRevelation
91Vers

Vertaling — Al-Hijr 91

Soera Al-Hijr Vers 91 - Lezen, Luisteren, Vertaling, Nederlands : Degenen die de Koran hebben opgedeeld.

Soera Vers 91/99 — Soera Al-Hijr الحجر (Mekkaans). Lezen Luisteren Vertaling (Nederlands). Luisteren: Soera Al-Hijr Luisteren, Soera Al-Hijr Vertaling, Soera Al-Hijr mp3, Soera Al-Hijr pdf. Vers 89–93. In het Nederlands: Deutsch.




Heilige Koran


Monday, September 7, 2026

Don't forget us in your sincere prayers